2020.01.24                                                                                                                          Арвайхээр сум

  Д.д  

Шүүгдэгч, яллагдагчийн

нэр

 

Хуулийн зүйл            анги

 

Хурал хийх

хугацаа

Шүүгч  

 

Улсын яллагч

 

 

 

Өмгөөлөгч

Хохирогч, хууль ёсны төлөөлөгч, иргэний нэхэмжлэгч
1 М.Батбаатар ЭХТА-н 11.6-р зүйлийн 1 2020.01.27

09:00

М.Мандахбаяр У.Анхжаргал Хохирогч

Д.Пүрэвдэмбэрэл

Иргэний нэхэмжлэгч

Д.Баттулга

2 Ц.Буянхишиг

Т.Болд

Б.Амаржаргал

Г.Амгалан

Г.Алтанзул

ЭХТА-н 11.4-р зүйлийн 1, 17.1-р зүйлийн 2.1, 17.1-р зүйлийн 3.1

 

2020.01.27

10:00

 

Бүрэлдэхүүнтэй У.Анхжаргал Шүүгдэгчийн

өмгөөлөгч

П.Дониддолгор

Б.Энхтуяа

Ч.Алдар

Иргэдийн төлөөлөгч

Ц.Цэрэндорж

Хохирогч

Д.Батбаяр, Г.Ганболд, Д.Жарантай, Д.Оюунсүрэн, Ж.Даариймаа, Б.Базарлхам, Д.Батчулуун, Т.Баясгалан, А.Бат-Очир, А.Заяабаяр, Ц.Лхагвадолгор, Г.Мөнхсайхан, Д.Лхагва, Д.Түмэнбаяр, З.Батмөнх, Б.Батсүрэн, С.Энх-Амгалан, Ц.Сэмжаан, Д.Үүрцайх, П.Ажигч, Б.Нэргүй, О.Бат-Эрдэнэ, Л.Осорхүү, Д.Баяраа, Ө.Оюунчимэг, Д.Түмэнбаяр, иргэний нэхэмжлэгч Л.Баянмөнх, Ө.Энхбат, Л.Өлзийсайхан, Д.Цэрэнтогтох, Б.Болор-Эрхи

3 Б.Пүрэвсүрэн ЭХТА-н 11.6-р зүйлийн 1, 12.1 дүгээр зүйлийн 2.6, 2.7, 2.8, 2.10, 17.1 дүгээр зүйлийн 4, 17.1 дүгээр зүйлийн 2 дахь хэсгийн 2.1 2020.01.28

10:00

/Хаалттай/

Бүрэлдэхүүнтэй В.Дэлгэрмаа Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

П.Дониддолгор

Иргэдийн төлөөлөгч

Д.Энхбат

Насанд хүрээгүй

Хохирогч

Ө.Лонжидмаа

Ө.Отгонцэцэг, Ө.Ганцэцэг,

Насанд хүрээгүй хохирогчийн хууль ёсны төлөөлөгч Д.Түвшинжаргал

Хохирогч

Н.Сарангэрэл

Л.Лхамжав

Ц.Жанчивсүрэн

4 Б.Сумъяасүрэн ЭХТА-н 11.6-р зүйлийн 1, 17.1-р зүйлийн 1,

17.4-р зүйлийн 1

2020.01.28

14:10

М.Мандахбаяр Г.Цолмонгэрэл  

Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

П.Дониддолгор

Хохирогч

Г.Галбадрах

Б.Цэрэндулам

О.Сонинбаяр

А.Нямдаваа

н.Пүрэв

5 Н.Цэвэлмаа ЭХТА-н 16.11 дүгээр зүйлийн 2 2020.01.28

15:00

Д.Цэцэгээ Г.Цолмонгэрэл Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

П.Дониддолгор

Насанд хүрээгүй хохирогч

О.Чинхүслэн

Насанд хүрээгүй хохирогчийн хууль ёсны төлөөлөгч

Н.Сэрчмаа

Иргэний нэхэмжлэгч

А.Оюун-Эрдэнэ

 

6 Д.Энхбат ЭХТА-н 10.1 дүгээр зүйлийн 1 2020.01.29

10:00

Бүрэлдэхүүнтэй В.Дэлгэрмаа Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

Ц.Өлзийбаяр

Иргэдийн төлөөлөгч

Б.Цолмонтуяа

 

Хохирогч

Д.Түвшинжаргал

7 Л.Шаравдорж ЭХТА-н 10.1-р зүйлийн 1 2020.01.29

14:30

Бүрэлдэхүүнтэй С.Болорзул Хохирогчийн өмгөөлөгч

Д.Мэндээ

Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

Ц.Өлзийбаяр

Иргэдийн төлөөлөгч

М.Энхбаяр

 

Хохирогч

Ц.Өлзийхишиг

Насанд хүрээгүй гэрч

н.Өлзийбуян

гэрч

н.Мөнхцэцэг

8 С.Очирсүх ЭХТА-н 17.1 дүгээр зүйлийн 2 дахь хэсгийн 2.1 2020.01.30

10:00

Х.Отгонжаргал Ч.Энхжаргал Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

Т.Оюунчимэг

Хохирогч

Н.Гансэлэм

Р.Өлзийбат

Д.Мягмархүрэл

Иргэний нэхэмжлэгч

Ц.Дуламцэцэг

9 Э.Баянмөнх ЭХТА-н 11.1-р зүйлийн 1 2020.01.30

10:30

Х.Отгонжаргал У.Анхжаргал Хохирогч

Б.Тогтох

Хохирогчийн хууль ёсны төлөөлөгч

Б.Дарханцэцэг

10 Т.Давгадорж

Б.Болортуяа

Д.Эрдэнэ-Очир

ЭХТА-н 17.12-р зүйлийн 1, 21.2-р зүйлийн 1 2020.01.31

10:00

М.Мандахбаяр Ч.Энхжаргал Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

П.Дониддолгор

Т.Оюунчимэг

Хохирогч

Б.Ганбат

11 Ц.Насанжаргал ЭХТА-н 24.2-р зүйлийн 1 2020.01.31

14:30

Х.Отгонжаргал Г.Цолмонгэрэл  

Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

Х.Цэцэгхорлоо

Хохирогч

Х.Лхагвасүрэн

Иргэний нэхэмжлэгч

Б.Банзрагч

Э.Янжинлхам

Э.Шийлэгбат

Н.Одгэрэл

Т.Түвшинбат

Гэрч

Т.Соёл-Эрдэнэ

Ц.Мягмардорж

ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ТОВЫГ

                                             ГАРГАСАН:                           Т.ЭРДЭНЭ